Kiekviena gyvenamoji vieta turi būti saugi ir rami. Nepriklausomai nuo to, ar gyvenate individualiuose namuose, butuose ar daugiabučiuose. Daugelis žmonių netinkamai mano, kad butams nereikia namų saugumo sistemų, nes niekas retai girdi apie vagystes ir įsilaužimus.
Šios dvi prielaidos yra neteisingos. Jums ne tik reikia namų saugumo, bet ir moderniausios ‘DIY’ namų saugumo technologijos, kurios dėka, savo bute galite įdiegti belaidžio namų saugumo sistemą, kuri nereikalauja papildomų varžtų ar laidų ar bet kokios kitos įrangos. Ši sistema taip pat galės lengvai, su jumis kartu, persikelti, kai perkelsite į naują nuosavybę.
Aprūpinkite butą saugumu
Norint tinkamai paruošti butą su namų saugumu, savininkai turi pradėti nuo jų poreikių nustatymo:
Kokio dydžio butas?
Ar namuose yra pirmas aukštas?
Kiek durų ar langų yra bute?
Ar namuose yra balkonas ar slankios durys, kurios gali būti pažeidžiamos?
Priklausomai nuo šalies, kurioje jūs gyvenate, dalies, apartamentai gali prireikti ir kitų jutiklių, įskaitant ugnį, stiklo pertrauką ir kitus. Stiklo pertraukimo jutikliai yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie gyvena pastato pirmame aukšte, ir yra labiau pažeidžiami dėl įžeidžiamo lango ar stiklo durų.
Kai nustatysite savo poreikius bute, įdiegti namų saugumą taip pat paprasta, kaip įsigyti namų apsaugos sistemą, tada laikytis įdiegimo nurodymų.
Vagys nusikaltimui dažniausiai pasirenka priekines duris, langus bei užpakalines duris. Šios sritys turi būti apsaugotos labiausiai, ypač paslankios užpakalinės durys, leidžiančios per baloną patekti į namus.
Nepamirškite namo saugumo pagrindų
Pagal Nacionalinę nusikalstamumo prevenciją, butų savininkai yra 85% dažniau įsitempę nei namų savininkai. Nusikaltimų gydytojas netgi praneša, kad 30% išpuolių įvyksta per duris arba langą.
Su tokia nerimą keliančia statistika svarbu prisiminti bandytus ir tikrus metodus, kurie saugo namus. Tai apima apsaugos įrangą, užrakinimo duris ir langus, taip pat santykių su kaimynais ir būsto valdymą. Tai yra vieni iš vertingiausių saugių namų išteklių. Kaimynai gali būti jūsų buto akys ir ausys, o jūs – jų, ypač kai esate toli ar už miesto ribų.
Jei savo kaimynystėje matote bet kokią įtartiną veiklą, visada praneškite apie tai policijai. Vagys dažniausiai nežino kaip užsidirbti pinigų, todėl taikosi į prabangesnius, apsaugos neturinčius objektus su galimai esančiu turtu viduje.
Plėšikai sugebės įsilieti į apartamentus, kuriuose yra lengva prieiga, daugybė greitų evakuavimo kelių objekto teritorijoje. Apsvarstykite šiuos kintamuosius, jei pereinate į naują butų kompleksą.
Prisiminkite kitas paprastas saugos priemones, pvz., Užrakinkite duris į savo koridorių, butą ir garažą, kai įeinate ir išeinate. Neleiskite žmonėms, kurių jūs nežinote arba kurie neturi galimybės patekti į pastatą. Visuomet saugokitės dalykų, kurie nėra įprasti jums.
Saugumas yra neatskiriamas ramaus gyvenimo dalis naujame objekte. Įsigykite apsaugos sistemą bei užtikrinkite, kad gręsiant pavojui visuomet šalia savęs turėtumėte apsaugos pultelį, ypač jeigu gyvenate toliau nuo miesto ar vienkiemyje.